BüyülerMerak Edilenler

Evimde Büyü Olduğunu Nasıl Anlarım

Evimde büyü olduğunu nasıl anlarım sorusunu cevaplandırmadan önce büyünün tanımına biraz değinelim. Büyüler, medyumlar tarafından yapılan Büyü insanlığın var olduğu zamanlarda her zaman varlığını koruyan güçlü bir kavramdı. Gelişmiş toplumlarda ve geri kalan topluluklarda da, insanın olduğu her yerde büyü kavramı her daim olmuştur ve yapılmıştır.

Büyü kavramının yaptırılma amacı çoktur. Birçok amaçla kişilerin menfaatleri için büyü yaptırımı söz konusudur. Büyüler, tılsımlı sözler ve yazılarla hazırlanırlar. Büyü yapan kişilerin medyum, hoca veya bazı toplumlarda farklı isimlerle de adlandırıldığını biliyoruz. Şekil, obje, kişisel eşya veya sözlerle doğaüstü güçleri kullanan medyumlar, istenilen şekilde yani kişinin çıkarına hizmet edecek şekilde büyüsünü hazırlar ve gerekli sıralamada ayinler düzenler. Büyüler hazırlanınca bazen evlere de konulabilmektedirler.

Büyü, Yaşadığımız Evdeyse Nasıl Anlayacağız?

Büyünün yaşadığımız evin içinde olduğunu bazı belirtilerden anlayabiliriz. Aile bireyleri arasında yani evde kiminle yaşıyorsanız o kişi veya kişilerle durduk yere tartışıyor, huzursuz oluyorsanız evde bir büyünün varlığından söz edilebilir. Bu durumlar ve evde büyü yapılmış olacağına dair vereceğimiz belirtiler yüzde yüz evde büyü olduğunu kanıtlamaz ancak vereceğimiz örnekler çoğu kez büyü sebepli gerçekleşen olaylar olmaktadırlar. Ev içinde yaşayan tüm bireylerde sebepsiz bir mutsuzluk olması da evde büyü olduğunu gösterebilir.

Büyüler güçlü ve tesiri kuvvetli olan yazı, söz ve tılsımlarla hazırlanırlar. Bazen bir yabancı bazen de tanıdık, çok yakınımızdaki kişiler de evimize büyü bırakabilmektedirler. Evdeki eşyalar sürekli kayboluyorsa ve bulmakta zorlanıyor veya hiç bulamıyorsanız da evde büyü olabilir. Zift veya domuz yağını evinizin içinde bazı yerlerde gördüyseniz de evinize giren kişilerin, evin içine büyü koyduğundan şüphe edebilirsiniz. Türk halkı arasında en çok bilinen belirtilerden birisi de domuz yağının evde bir yerde görülmesidir, ellediğimiz yerde yağın hissedilmesidir.

Evde Büyü Olduğunu Gösteren Bazı Belirtiler

Evde büyü olduğunu gösteren belirtilerden en çok bilineni evin bir yerinde zift veya domuz yağı ile karşılaşmamızdır. Bazen mutfakta veya oturma odasında ya da başka odalarda zift, domuz yağı görürüz. Bahçeli bir evde yaşayanlar ağaç diplerinde de büyü görebilirler. Bazı durumlarda ağaç diplerinde de zift veya domuz yağı ile karşılaşabilirsiniz. Aile bireyleri sebepsiz yere birbirlerini görmek istemez ve konuşmak istemezlerse de bu durum evde büyü olduğunu göstermektedir. Bu durumların hepsi evde büyü olduğunun belirtileridir.

Büyü yapıldığını yani yapılan büyünün evde olduğunu gösteren bazı belirtilerden bahsettik. Zift veya domuz yağı görmek, bahçeli evde ağaç diplerinde farklılık görmek, aile bireylerinin birbirine katlanamaması, aile içindeki insanların birbirini görmek istemeyip sürekli birbirleri ile tartışmaları, evdeki eşyaların sürekli kaybolması ve daha başka birçok durum ve olay evde büyü yapıldığının belirtisi sayılır. Evinizde büyü olduğunu düşünüyor ve bazı olayların büyüden kaynaklı olduğunu hissediyorsanız medyuma giderek yaptırılan büyüleri bozdurmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu